• Aktualności

            • Wielkie tchnienie życia

              07.11.2022

              8 października z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej nasi wolontariusze wzięli udział w akcji "Wielkie tchnienie życia" organizowanej przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

              Ten dzień świętowany jest w szczególny sposób - organizowany jest wesoły happening! Szczególnym symbolem są wszechobecne bańki mydlane jako symbol pięknego i kruchego życia.

              Było magicznie! Podziękowania dla wszystkich obecnych wolontariuszy. Moc jest z nami!

            • Dlaczego powinniśmy segregować śmieci?

              02.11.2022

              28 października klasy piąte wyruszyły do Punktu Zbioru Odpadów Komunalnych. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o znaczeniu dla środowiska naturalnego selektywnej zbiórki odpadów, wykorzystywania resztek, prawidłowej segregacji.

              W Punkcie można również obejrzeć baaardzo stare pralki, odkurzacze, suszarki do włosów, radia czy telewizory. Ich wygląd był dla wielu wielkim zaskoczeniem.

              Dziękujemy.

            • Zbiórka karmy

              02.11.2022

              Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki karmy dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Chcielibyśmy podziękować dzieciom i rodzicom klasy 5b, którzy z dużym zaangażowaniem przyłączyli się do naszej akcji. Nasza szkoła otrzymała Podziękowanie od podopiecznych i opiekunów wrocławskiego schroniska.

            • W świecie soków

              28.10.2022

              Sala, w której wyciska się soki z owoców i warzyw, pachnie zupełnie inaczej, o czym przekonali się uczniowie z grupy świetlicowej Promyczki.

              Największe uznanie zdobył sok gruszkowy z przecierem bananowym i oczywiście jabłkowo-marchewkowy. Sok buraczany z dodatkiem pomarańczy, imbiru i syropu klonowego został uznany za interesujący. Niektórzy próbowali również mieszanki z sokiem z kiszonej kapusty. Była świetna.

            • Pokonywanie barier

              20.10.2022

              Uczniowie z klasy 5a po raz kolejny uczestniczyli w innowacji pedagogicznej przeprowadzanej przez p. A. Południak i p. K. Szaję.

              Klasa była podzielona na dwie grupy- żółtą i pomarańczową. Zostali wyznaczeni liderzy koordynujacy pracę swojej grupy i ich zastępcy. Zadaniem ich było wsparcie uczniów, szczególnie tych posiadających barierę językową oraz inne trudności. Uczniowie utrwalili sobie, na czym polega metoda naukowa. "Wyjście z ławek" ponownie pokazało, że ruch to nie tylko zdrowie, ale też ciekawy sposób utrwalania wiedzy.

            • Tydzień głośnego czytania

              17.10.2022

              W dniach 3-7 października 2022r. uczniowie z klas 1-8 wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji promującej czytelnictwo podczas Tygodnia Głośnego Czytania.

              Ponad 450 uczniów naszej szkoły przysłuchiwało się opowieściom czytanym przez panie bibliotekarki w czytelni szkolnej biblioteki. Zachęceni lekturą uczniowie wypożyczyli zaproponowane im książki.

              Zespół bibliotekarzy

            • Wspomnienia z wakacji - wyniki konkursu bibliotecznego

              17.10.2022

              Dziękujemy za udział w pierwszym w tym roku konkursie bibliotecznym. Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie przy szkolnej bibliotece – są piękne, kolorowe i bardzo różnorodne.

               

              Miło nam poinformować, że w konkursie dla klas młodszych 1-3 pt. „Moje wspomnienie z wakacji” nagrody otrzymują:

              1 miejsce: Izabela Sałamaszyńska kl. 2a oraz Kacper Martyniak kl. 3b

              2 miejsce: Milena Suliga kl. 1c oraz Witold Kisowski 3c

              3 miejsce: Yaroslava Onyschenko kl. 2b oraz Karyna Diatlova kl. 2b

              Wyróżnienie:

              Hania Rybak kl. 3a

              Magdalena Lipska 3c

               

              W konkursie dla klas starszych 4-8 pt. „Fotograficzne wspomnienie z wakacji” nagrody otrzymują:

              1 miejsce: Mikołaj Zamaryka kl. 8c

              2 miejsce: Wiktor Jakubiak kl. 5a

              3 miejsce: Olek Chmiel kl. 4a

              Wyróżnienie:

              Martyna Piechota k. 4c

              Karina Steinhof kl. 5b

              Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i już w przyszłym miesiącu ogłosimy kolejny konkurs.

              Zespół bibliotekarzy

            • Dzień Edukacji Narodowej

              14.10.2022

              Dziś jak w każdej polskiej szkole uroczyście obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

              Kartki z podziękowaniami i życzeniami dla wszystkich pracowników naszej szkoły: dzieci z grupy świetlicowej Promyczki

              Co warto wiedzieć?

              Historia obchodzenia Dnia Edukacji Narodowej w Polsce ma swoje początki w 1957 roku. Wtedy też odbyła się Światowa Konferencja Nauczycielska w Warszawie, podczas której ustalono, że dzień 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli. W 1972 roku natomiast wprowadzono Dzień Nauczyciela, który przypadał w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej czyli 14. października. W 1982 roku w miejsce Dnia Nauczyciela wprowadzono Dzień Edukacji Narodowej. Jest to uznanie dla wszystkich pracowników oświaty – nauczycieli, dyrektorów, a także pracowników administracyjnych.

              Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.

              Utworzona została w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Działała w latach 1773-1794. Stworzyła nowoczesną strukturę organizacyjną oświaty – od szkół elementarnych poprzez gimnazja, aż do wyższych uczelni. Reforma objęła programy nauczania, do których wprowadzono elementy nauk przyrodniczych, historii i geografii Polski, naukę języka ojczystego, wychowanie obywatelskie.

              Komisja powołała Towarzystwo do Ksiąg Elementarnych, które zajęło się przygotowywaniem podręczników. Zamawiano je u wybitnych uczonych polskich oraz tłumaczono najlepsze opracowania zagraniczne. Komisja uregulowała również podstawy prawne zawodu nauczycielskiego oraz stworzyła pierwsze szkoły kształcące pedagogów. Zreorganizowane zostały też szkoły wyższe: Akademia Krakowska i Akademia Wileńska. Niestety, utrata przez Polskę niepodległości położyła kres Komisji Edukacji Narodowej.

            • Spacer z mapą „Wspólnie odkrywamy Wrocław”

              12.10.2022


              Zapraszamy wszystkich na niecodzienny spacer po naszym mieście.

              1. Spacer z mapą „Wspólnie poznajemy Wrocław” odbędzie się 16 października 2022 r. na terenie Wrocławia i będzie prowadził przez punkty zlokalizowane na mapie udostępnionej dla uczestników.
              2. Start, od godz. 1000, Odra Centrum, ul. Mazowiecka.
              3. Limit czasu 6h, maksymalnie do godz. 1600.

              Prawo startu mają wszystkie chętne osoby bez względu na wiek. Dzieci pozostają pod opieką pełnoletnich rodziców/opiekunów prawnych.

              Udział w spacerze, biegu, przejażdżce z mapą „Wspólnie poznajemy Wrocław” jest bezpłatny.

              Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie.

              regulamin

              regulamin (ukraiński)

              Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wroclove Sport. Zadanie realizowane jest w ramach Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) na podstawie Memorandum of Understanding pomiędzy Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) a Miastem Wrocław z dnia 9.06.2022 oraz Letters of exchange for the provision of suport related to emergency refugee respons in Wroclaw z 09.06.2022.

            • Igrzyska dla piłkarzy

              10.10.2022

              5 i 6 października 2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnych zawodach w piłce nożnej.

              Organizatorem Igrzysk Dzieci (dla chłopców z rocznika 2010 i młodszych) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (dla chłopców z rocznika 2008-2009) był Wrocławski Szkolny Związek Sportowy.

              Dziękujemy wszystkim za udział i chęć rywalizacji.

            • Antynikotynowy eksperyment

              08.10.2022

              Jak niszczący wpływ mają papierosy na ludzki organizm, wie każdy z nas, jednak czasami warto uświadomić to sobie na nowo.

              Uczniowie klasy 6c pod opieką pani Agnieszki Południak przeprowadzili eksperyment przy użyciu " automatycznego palacza". Po wypaleniu tylko jednego papierosa milutka bawełna pokryła się kleistą masą substancji smolistych i nikotyny wymieszanej wraz z substancjami rakotwórczymi. Natomiast rurka, przez którą przelatywał dym, wyglądała tak, jakby ktoś włożył ją do zbiornika ze zużytym olejem silnikowym.

              Warto mieć świadomość zagrożeń, które wiążą się z beztroskim paleniem. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 75 z Oddziałami Integracyjnym w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu
      • Tel.: 71 798 68 97 Fax: 71 798 43 97 Linie wewnętrzne 100 SEKRETARIAT - czynny w godz. 7 - 15 101 dyrektor Zespołu 102 wicedyrektor klas 4-8 103 wicedyrektor SP 116 104 wicedyrektor klas 0-3 110 KIEROWNIK 111 GŁÓWNY KSIĘGOWY 112 KADRY 113 PŁACE 130 BIBLIOTEKA 140 PEDAGOG SP 75 klas 0-3 141 PEDAGOG SP 75 klas 4-6 171 PSYCHOLOG SP 75 142 PSYCHOLOG SP 116 150 PORTIERNIA 170 PIELĘGNIARKA
      • Zespół Szkół nr 21 we Wrocławiu, ul. Piotra Ignuta 28, 54-152 Wrocław Poland
      • pokój nr 78 Tel.: 71 798 68 30 Linia wewnętrzna: 147
      • www.sp116.wroclaw.pl
      • Tomasz Grzybowski, CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań, e-mail: inspektor@coreconsulting.pl, +48 501 083 482
      • Koordynator dostępności Wioletta Szepietowska wszepietowska@zs21.wroclaw.pl
    • Logowanie