• Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

13.12.2023

W ramach działań profilaktycznych w klasach 4-8 związanych z projektem „Bezpieczni w internecie”  nasi uczniowie mieli okazje uczestniczyć w zajęciach  prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Prowadzący spotkanie zwrócili uwagę na  bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, odpowiedzialności prawna osób nieletnich oraz omówione zostały zasady udzielania I Pomocy Przedmedycznej w nagłych zdarzeniach i sytuacjach zagrożenia życia oraz zdrowia.

Uczestnicy mogli w sposób praktyczny sprawdzić oddech u poszkodowanego, ułożyć go w pozycji „bocznej bezpiecznej” czy wykonać resuscytację. Ćwiczenia takie miały na celu przekonanie uczestników, iż wykonanie tych czynności nie jest trudne, a może uratować nie jedno życie.

Mamy nadzieję, iż tego rodzaju wartościowe i interesujące zajęcia przyczynią się do zwiększania bezpieczeństwa, co jednocześnie sprawi, że użytkownicy sieci Internet będą bezpieczniej korzystać z jej zasobów, oraz prawidłowo reagować na zagrożenie życia, czy zdrowia.

Organizator projektu „Bezpieczni w internecie”

nauczyciel informatyki

• Listowa przygoda

11.12.2023

Akcja Listowa Przygoda to korespondencyjna inicjatywa, która polega na wymianie listów między wybranymi uczniami kl. 4 naszej Szkoły z uczniami kl. 4 ze Szkoły Podstawowej w Konradowie.

Konradowo to mała wioska położona w woj. lubuskim. Znajduje się w pobliżu miasta Wschowy.
              Akcja jest okazją do nawiązania nowych i ciekawych relacji koleżeńskich.

Organizatorzy:

Kamila Węgrzyn

Katarzyna Głuszak - wychowawca kl. 4 Szkoły Podstawowej znajdującej się w Konradowie

• Warsztaty w czwartej A

07.12.2023

5 grudnia 2023r. klasa 4a brała udział w warsztatach kulinarnych. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się z zasadami prawidłowego odżywiania.

Było smacznie i zdrowo 😊

Organizator:

Agnieszka Południak

Zdjęcia: Kamila Węgrzyn

• Zbiórka żywności dla schroniska

07.12.2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej zbiórce, mającej na celu pomoc bezdomnym kobietom, które znajdują schronienie w Schronisku Św. Brata Alberta, ul. Sołtysowicka 21F.

Termin zbiórki: od 06.12 do 19.12.2023 roku.

Chętnie przyjmiemy żywność długoterminową: herbatę, kawę, konserwy rybne i mięsne, kasze, ryż, makaron, słodycze.

Produkty można dostarczać na blok sportowy.

Niech nasza wspólna dobroczynność przyniesie uśmiech na twarze tych, którzy potrzebują wsparcia w okresie świątecznym.

Organizatorzy:

Kamila Węgrzyn, dziewczynki z kl.IVa

• PŁATNOŚCI ZA OBIADY - NOWE RACHUNKI

Szanowni Państwo,

informujemy, że od grudnia 2023 r. wpłaty należności za posiłki będą rozliczane za pomocą indywidualnych kont.

Dla każdego ucznia, który korzysta z posiłków na stołówce szkolnej, został wygenerowany wirtualny rachunek bankowy na który należy uiszczać opłaty.

W dniu dzisiejszym zostaną rozesłane do Państwa wiadomości e-mail w sprawie płatności
              za grudzień 2023 r., które będą zawierały informację o nowym rachunku bankowym.

Prosimy o przesłanie podanej kwoty do zapłaty (łącznie z odsetkami, jeżeli takowe są naliczone)
              na wskazany w e-mailu rachunek bankowy.

W razie pytań prosimy o kontakt: obiady@zs21.wroclaw.pl